Anja Crevar sa drugim vremenom u finalu na 400 mešovito!

Plivanje 18. feb 20248:33 1 komentar

Anja Crevar je u finalu trke na 400 mešovito na Svetskom prvenstvu u Dohi.

povezane vesti

Reprezentativka Srbije osvojila je drugo mesto u drugoj kvalifikacionoj grupi sa vremenom 4:41,11 i sa ukupno drugim rezultatom prošla u večerašnje finale. Brža od nje je bila samo Kanađanka Tesa Sjepluha sa 4:40,80.

„U finalu je sve moguće. To je borba za plasman“, kratko je rekla Anja Crevar posle kvalifikacija.

Finale je na programu oko 18 časova. Najbolja srpska plivačica u Dohi je već osvojila deveto mesto na 200 delfin.

Muška štafeta Srbije 4 x 100 mešovito, koja se okupila posle duže vremena zauzela je 18. mesto. Do cilja su Velimir Stjepanović, Uroš Živanović, Đurđe Matić i Andrej Barna stigli za 3:37,98. Za finale je trebalo da se pliva 3:34,97. Sa tim rezultatom je kao osma ušla Irska.

„Lepo iskustvo. Ja sam plivao leđa što nije moja disciplina, ali je uvek zadovoljstvo kada se takmičite u štafeti. Možda je vreme moglo da bude malo bolje, međutim ako se bude radilo na ovoj štafeti, imaće perspektivu“, rekao je Velimir Stjepanović.