Pontiju evropski rekord, Nina 12. na 100 mešovito

Plivanje 6. dec 202318:03 0 komentara
REUTERS/Marko Djurica

Nina Stanisavljević osvojila je 12.mesto u trci na 100 mešovito na Evropskom prvenstvu u 25- metarskim bazenima u rumunskom Otopeniju.

povezane vesti

Mlada Leskovčanka je u kvalifikacijama oborila državni rekord sa 1:00,53, a 13 stotinki lošije ostvarenje u polufinalu nije bilo dovoljno da prođe među osam najboljih. Kao poslednja u odlučujuću trku ušla je Finkinja Tejonsalo sa 59,55.

„Zadovoljna sam, posebno naravno jutarnjom trkom, jer sam u dve nedelje dva puta popravljala rekord. Prija mi ova disciplina, verujem da ću biti sve bolja i bolja“, istakla je Nina Stanisavljević.

U polufinalu je na 200 delfin bila i Anja Crevar, ali se nije proslavila. Srpska rekorderka je do cilja stigla sa za nju preskromnih 2:14,71 , što je bilo za više od dve sekunde sporije od rezultata u kvalifikacijama i dovoljno za tek 15. mesto. Očigledno je trka na 400 mešovito u kojoj je osvojila sedmo mesto u finalu ostavilo traga na najboljoj srpskoj plivačici.

U istoj disciplini Lana Pudar, 17 – godišnja devojka iz Mostara, je kao treća prošla u finale. Evropska šampionka u velikom bazenu štopericu je zaustavila na 2:05,57 i u odlučujućoj trci je jedan od glavnih kandidata za najsajnije odličje.

Junak dana je Švajcarac Noa Ponti. Osvojio je zlato i oborio evropski rekord na 100 delfin sa 48,47. Za stotinku je nadmašio najbolji rezultat kontinenta koji je davne 2009. godine postavio Rus Jevgenij Korotiškin. Francuz Gruse osvojio je drugo, a Britanac Piters treće mesto.

Najbrža dama na Starom kontinentu je Šveđanka Mišel Kolman, koja je sa 23,52 pobedila na 50 slobodno. Srebro je pripalo Francuskinji Gastaldelo, a brozna Dankinji Jensen.

Na 50 leđno slavio je Francuz Muven Tomak. Zid je dodirnuo posle 22,84 sekunde. Nemac Braunšvajg bio je drugi, dok su kao treći istovremeno do cilja stigli Italijan Mora i Švajcarac Bolin.

Zahvaljujući sjajnom finišu 16- godišnja Estonka Eneli Jefimova je stigla do prvog zlata u najjačoj konkurenciji. Slavila je sa rezultatom 1:03,21, ispred Italijanke Pilato i Holanđanke Skuten.

Anastasija Kirpičnikova iz Francuske trijumfovala je ubedljivo na 800 slobodno sa 8:08,48. Na postolje su se popele još Italijanka Kvadarela i Mađarica Kešelji. Najsjajnije odličje u muškoj trci štafeta 4 x 50 mešovito pripalo je Italiji.