Sjajna Anja Crevar četvrta na svetu!

Plivanje 18. feb 202417:37 6 komentara

Anja Crevar osvojila je četvrto mesto u finalu trke na 400 mešovito na Svetskom prvenstvu u Dohi i ostvarila jedan od najvećih uspeha u istoriji srpskog plivanja!

povezane vesti

Sjajna Srpkinja je do cilja stigla za odličnih 4:38,93 i nedostajale su joj četiri destinke do norne za Olimpijske igre u Parizu.

Pobedila je Britanka Freja Kolbert sa 4:37,17, ispred Izraelke Gorbenko i Italijanke Franketi, koja je išla 4:37,86. Anji je za medalju falila sekunda i osam sedam stotinki.

„Sjajan dan za mene. Dve trke nikada bolje u kvalifikacijama i polufinalu, iako nije moj lični rekord. Bolje je moglo da bude samo medalja i „A“ olimpijska norma, ali tu sam. Imam dva velika takmičenja do kraja godine Evropsko prvenstvo i Olimpijske igre, ovo je ogromno ohrabrenje“, istakla je Anja odmah posle trke.

Od Svetskog prvenstva u Rimu kada je Milorad Čavić osvojio zlato i srebro na 50 i 100 delfin, a Nađa Higl bila zlatna na 200 prsno, ovo je najbolji plasman jednog predstavnika Srbije na planetarnim šampionatima.

Za Anju je ovo ogroman podstrek i potvrda da je na pravom putu uoči Evropskog prvenstva u Beogradu u junu i verujemo Olimpijskih igara u Parizu.

Danijel Vifen nedodirljiv je na dugim prugama na Svetskom prvenstvu u Dohi. Irac je posle trijumfa na 800 bio najbeži i na 1.500 slobodno.

U solo trci, u kojoj je sve vreme plivao samo protiv štoperice, do cilja je stigao za 14:34,07. Daleko iza skoro 20 metara iza njega su ostali Nemac Velbrok i Francuz Obri.

Sari Sjostrom je nedostajalo osam stotinki da obori sopstveni svetski rekord na 50 slobodno, Slavila je Šveđanka sa 23,61. Amerikanka Daglas je bila druga sa 22 stotinke zaostatka, a Poljakinja Vasik treća sa vremenom 23,95.

Ruta Meilutute potvrdila je da je najbrža prsašica na svetu. Pobedila je na 50 metara sa 29,40. Iza nje je ostala Kineskinja Tang, zlatna sa trke na 100 prsno, dok je bronza završila oko vrata Italijanke Pilato.

Zlatnu medalju na 50 leđno osvojio je Australijanac Isak Kuper sa 24,13. Amerikanac Armstrong je završio kao drugi, dok je treći bio Poljak Masjuk.

Na 400 mešovito kod muškaraca slavio je Novozelanđanin Lusi Klareburt sa 4:09,72. Mušku štafetu 4 x 100 mešovito dobili su Amerikanci sa 3:29,80, dok su kod dama u istoj disciplini slavile Australijanke sa 3:55,98.