Evropska rukometna federacija (EHF) saopštila je da je došlo do određenih promena u organizaciji kontinetnalnog šampionata za dame, koje se održava od 3. do 20. decembra u Norveškoj i Danskoj.

Sve utakmice u Norveškoj igraće se samo u Spektrum Areni u Trondhajmu zbog situacije sa koronavirusom. Prvobitno posle preliminarne faze trebalo je da dame pređu u Stavanger i Oslo.
“U nameri da se smanji mogućnost infekcije, troškovi i putovanja ekipa i zvaničnih lica, Federacija Norveške se složila da sve utakmice, uključujući i finalni vikend, budu održani u Trondhajmu“, stoji u saopštenju EHF.
Planirano je, ali još uvek nije zvanično potvrđeno, da kapacitet dvorane bude 200 gledalaca po utakmici. Iz Danske još uvek nisu saopštili kako će oni organizovati svoj deo turnira. Prema sadašnjem planu, mečevi će se igrati u Herningu I Fredrikshavenu.
Rukometašice Srbije nalaze se grupi “C” u Trondhajmu. Sastaće se sa selekcijama Holandije (4.12), Mađarske (6.12) i Hrvatske (8.12). Tri najbolje reprezentacije iz svake grupe izboriće plasman u glavnu fazu takmičenja.
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC






