Crna Gora dobila triler protiv Srbije

Rukomet 29. feb 202419:44 3 komentara
Peđa Milosavljević/STARSPORT

Rukometašice Crne Gore dobile su triler protiv Srbije u Zrenjaninu. Slavile su sa 31:30 (16:12), izborile su plasman na šampionat Evrope. U drugom meču grupe, Turska je kao gost pobedila Bugarsku sa 30:24. Crna Gora ima šest, Srbija i Turska po tri, Bugarska je bez bodova.

Prevagu na tasu Crne Gore donele su Matea Pletikosić sa devet, Itana Grbić i Anastasija Marsenić sa po pet, Jelena Despotović i Tatjana Brnović sa po četiri gola. Kod Srbije, Anđela Janjušević je postigla osam, Jovana Jovović sedam, Sanja Radosavljević pet golova.

Crna Gora je tokom prvog poluvremena kontrolisala dešavanja na parketu. Izabranice Bojane Popović su dobro otvorile meč, igrale su na visokom nivou u oba smera, vodile su sa 4:1, 12:7, 15:10, a na odmor su otišle sa viškom od 16:12.

Anastasija Marsenić, Dijana Mugoša i Matea Pletikosić su postigle po tri gola. Kod Srbije, Sanja Radosavljević i Jovana Jovović su po tri puta uspele da zatresu mrežu.

Srbija nije ni pomišljala na predaju. Podigla je stepen agresivnosti u odbrani, stigli su golovi iz tranzicije, pa je stigla do 22:22 na 15 minuta pre kraja. Usledio je rat nerava.

Sudije su poništile gol Matee Pletikosić zbog pogrešne izmene, Crna Gora je ostala sa dve igračice manje na parketu. Srbija posle 1:0, ponovo stekla prednost – 24:23. Srbija nije uspela da materijalizuje dva minuta brojčane prednosti, pa je na semaforu pisalo 25:25, na deset minuta pre kraja.

Jelena Despotović i Itana Grbić su uz dve sjajne odbrane Armel Atingre odvele Crnu Goru do 30:28. Srbija je imala četiri minuta da stigne do pozitivnog rezultata. Janjušević je smanjila na 29:30, a nedugo zatim i za 30:30. Grbić je pogodio za 31:30 na 60 sekundi pre kraja. Jovović je izgubila loptu, slavila je Crna Gora.

Novi duel Crne Gore i Srbije na programu je 3. marta u Podgorici, a zatim se Crna Gora okreće kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre. Podsećanja radi, u aprilu, za dve vize, boriće se Nemačka, Slovenija, Crna Gora i Paragvaj, a turnir se igra u nemačkom gradu Ulmu.