Šljukić doneo Zvezdi pobedu protiv Obilića

Rukomet 2. dec 202320:18 0 komentara
RK Crvena zvezda
srl.rs

Rukometaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu u gradskom derbiju protiv Obilića kao gosti 29:28.

Crveno-beli su uspeli da vežu treću uzastopnu pobedu u sezoni. Nije bilo lako protiv Obilića, koji se predstvio kao ozbiljan protivnik, ali na kraju odlučio je gol Mihajla Šljukića 71 sekund pre kraja.

Imali su domaći i četiri gola prednosti u drugom poluvremenu (19:15). Međutim, Zvezda je uspela da održi priključak, dođe do izjednačenja (22:22), a onda se igralo gol za gol. Prvi put Zvezda dolazi do vođstva u 58. minutu preko Uroša Kujundžića, da bi pri rezultatu 28:28 sa devet metara Mihajlo Šljukić doneo pobedu crveno-belima.

Šljukić je na kraju meč završio sa pet golova, koliko je postigao i Kujundžić, dok je kod Zvezde najefikasniji bio Viktor Matičić sa šest golova. Na drugoj strani Nemanja Gojković 10 puta tresao je mrežu crveno-belih.

U druga dva meča dana nije bilo pobednika. U susretu Dubočice i Uba bilo je 31:31, dok je okršaj između Vranja i Radničkog iz Kragujevca završen rezultatom 30:30.