Težak poraz Srbije, daleko je druga faza EP!

Rukomet 6. nov 202222:03 7 komentara
RSS/Jozo Cabraja

Rukometašice Srbije, posle poraza od Švedske – 27:21, poražene su i od Danske sa 34:21 (18:11), pa ih 8. novembra očekuje duel sa Slovenijom koji nosi prefiks biti ili ne biti.

Srbiji je u meču koji sledi pobeda imperativ, a izabranicima Dragana Adžića, rukometašicama Slovenije i remi odgovora, pod uslovom da Danska dobije Švedsku. U suprotnom, ukoliko Švedska pobedi Dansku, Srbija će biti u jako teškoj poziciji jer će joj trebati ubedljiva pobeda protiv Slovenije kako bi stigla do druge faze. Podsećanja radi, Slovenija je pobedila Dansku sa 28:26, pa je objektivno, jedina nada da Danska ne izgubi od Švedske, a da Srbija pobedi Sloveniju.

Prevagu na tasu Danske, donele su Brotman Hejndal, Trine Jensen, Mete Trenborg i Andrea Hansen sa po četiri gola. Kod Srbije, bolje od ostalih, bile su Jovana Stojiljković sa šest,  Anđela Janjušević sa četiri i Jelena Lavko sa dva gola.

Srbija je kao i protiv Švedske imala mnogo problema sa izuzetno pokretljivom odbranom Danske i sjajnom Sandrom Toft na golu. Danska je gotovo sve greške kaznila lakim golovima iz tranzicije, brzim centrom, pa je na poluvremenu imala kapital od sedam golova – 18:11.

RFEBM – J. Navarro

Trine Jensen je postigla četiri, Brotman Hejndal tri gola, a Sandra Toft je imala devet odbrana. S druge strane, Jovana Stojiljković je postigla četiri, Anđela Janjušević dva, a Kristina Graovac je imala sedam odbrana.

Srbiji je kao i protiv Švedske trebalo čudo u nastavku meča, kako bi stigla do pozitivnog rezultata. Nije uspela u tome, pa sada sledi duel sa Slovenijom, duel u kojem je pobeda imperativ.

U grupi u kojoj se nalaze Hrvatska, Norveška, Mađarska i Švajcarska i koja ukršta sa grupom u kojoj su Srbija, Slovenija, Švedska i Danska. Hrvatska je posle poraza od Norveške, pobedila Mađarsku sa 21:18, dok je Norveška protiv Švajcarske stigla i do drugog trijumfa – 38:21.

U poslednjem kolu, snage će odmeriti Hrvatska i Švajcarska, odnosno Norveška i Mađarska. Norveška ima četiri, Mađarska i Hrvatska po dva, dok je Švajcarska bez bodova.