Dostojan otpor Dinama, ali Vojvodina krenula pobedom

Rukomet 12. maj 202319:57 0 komentara
Arkus liga

Vojvodina je slavila u prvom meču polufinala plej-ofa Arkus lige protiv Dinama sa 26:23 (12:11), na taj način Novosađani su u seriji na dve pobede poveli sa 1:0.

Bila je Vojvodina apsolutni favorit u duelu protiv Dinama, ali su Pančevci u „Slanoj bari“ skupo prodali kožu. Ipak, gosti nisu mogli do iznenađenja, pa će se za ostanak u finalnoj seriji boriti pred svojim navijačima, u drugom susretu u Pančevu, u utorak 16. maja (18 časova).

Povezano

Tokom čitavog meča Vojvodina je imala prednost. Prvu osetniju stekla je u 22. minutu, kad je Grozdanić realizovao kontru (9:5). Kad je isti igrač još jednom pogodio posle kontre, Novosađani su imali i pet golova viška (12:7).

Ipak, Dinamo je topio i na startu drugog poluvremena potpuno istopio razliku, golom Jedzimirovića sa sedam metara stigli su do izjednačenja (12:12).

Bio je to znak Novosađanima da neće lako do trijumfa, ali su ipak mirno priveli susret kraju. Na 15 minuta pre kraja pogodio je Milenković za „plus tri“ (19:16), a potom više nije bilo dilema oko pobednika.

Kod Vojvodine istakli su se Milenković sa pet golova, Milić sa četiri, dok su po tri postigli Aziz Aidi i Pukoski. U Dinamu, bolji od ostalih bili su Sunajko sa sedam i Čabrilo sa pet golova.

U drugom polufinalu sastaće se Partizan i Metaloplastika, prvi duel biće na programu u Begoradu, u subotu od 18 časova.