LŠ: Budućnost se ispomašivala, ali pobedila FTC

Rukomet 7. mar 202119:36 0 komentara

Rukometašice Budućnosti pobedile su u prvom meču osmine finala Lige šampiona, ekipu Ferencvaroša sa 22:19 (11:7) uoči revanša koji je na programu u Mađarskoj 13. marta.

Prevagu na tasu šampiona Crne Gore doneli su Jovanka Radičević sa sedam golova, Amel Artingre sa šest, Ema Ramusović sa pet, Alison Pino sa četiri i Itana Grbić tri, dok je Barbara Arenhart upisala 15 odbrana. Kod FTC briljirala je Blanka Biro sa 20 odbrana, Emili Bolk sa pet golova, Aniko Kovačiks i Zita Sčukanski sa po tri.

Izabranice Bojane Popović, odlično se počele meč, kada je reč o odbrani. Podgoričanke su zatvorile sve prilaze svom golu, odlično je branila Barbara Arenhart, Amela Artingre je odbranila i sedmerac, ali je sredinom ovog perioda igre na semaforu pisalo 3:3.

Prosto je neverovatno, kolilko su zicera promašile rukometašice Budućnosti. Četiri puta su pogađale okvir gola, a tri puta je čiste zicere skinula Blanko Biro. Blanka Biro je do kraja prvog poluvremena upisala 10 odbrana, ali je Budućnost i pored svih promašaja u napadu, vodila sa 11:7.

Prevagu na tasu šampiona Crne Gore u prvom poluvremenu, donele su Barnara Arenhart sa 11 odbrana, Ema Ramusović, Jovanka Radičević i Itana Grbić sa po tri gola. Bolje od ostalih u sastavu Ferencvaroša, bile su Blanka Biro sa 10 odbrana, odnosno Aniko Kovačiks sa tri i Greta Marton sa dva gola.

U nastavku meča, popustila je odbrana Budućnosti, Biro je branila sjajno, dva puta su Pogoričanke pogodile okvir gola, promašile su sedmerac, što je FTC kaznio i stigao do vođstva od 16:14, sredinom drugog poluvremena.

Imao je tim iz Mađarske dva napada za plus tri, nije ih iskoristio, a kazna je stigla u vidu tri brza gola Budućnosti za 17:16. Do kraja je ostalo deset minuta i jasno je bilo da sledi rat nerava, da je svaki gol u duelu dve ujednačene ekipe od kapitalnog značaja uoči revanša u Mađarskoj. Više snage i koncentracije imala je ekipe Budućnosti koja na revanš putuje sa viškom od tri gola.

Prvi mečevi osmine finala: Krim – CSKA 25:20, Podravka – Rostov 20:29, Valčea – Bukurešt 24:33. Bitinghajm – Đer 20:37, Budućnost – FTC 22:19, Esbjerg – Brest 27:33, Kristijanstad – Odenze 35:36.

Utakmica između Borusije iz Dortmunda i Meca je odložena sa 12. mart.

Revanš mečevi su na programu 13. i 14. marta, kada će biti poznato koje će ekipe nastaviti doigravanje za mesto na finalnom turniru elitnog takmičenja.