Džudo: Andrea Stojadinov vicešampionka Evrope!

SK Fight 19. nov 202016:50 > 16:56
IJF

Andrea Stojadinov osvojila je srebrnu u kategoriji do 48 kilograma na Evropskom prvenstvu u Pragu. Reprezentativka Srbije, još uvek juniorka, u meču za titulu poražena je na ipon od Francuskinje Širin Bukli.

Sjajna Stojadinov je na putu do finala morala da sruši tri prepreke. U prvom kolu je posle samo 20 sekundi na ipon pobedila Slovenku Marušu Strangar. Prvo mesto u grupi overila je pobedom na vazari protiv Špankinje Miree Komas Lapuerte. U polufinalu je posle velike borbe slomila otpor Francuskinje Melani Klemen.

Povezano

U finalu je mladoj srpskoj takmičarki ponestalo snage i koncentracije pa je izgubila od Bukli posle samo 40 sekundi. Međutim, to ne umanjuje sjajan utisak koji je ostavila na strunjači u glavnom gradu Češke.

Andrea je pre samo desetak dana postala juniorska šampionka kontinenta u Poreču,dok je u konkurenciji mlađih seniorki osvojila treće mesto. Druga srpska predstavnica u istoj kategoriji Milica Nikolić poražena je u prvom meču od Ruskinje Irine Dolgove.

Marica Perišić je stala na korak od odličja. Belgijanku Minu Liber dobila je na vazari posle četiri minuta, a onda na ipon posle devet minuta i rovovske borbe Slovenku Kaju Kajzer. Francuskinju Sisik savladala je za prolaz u polufinale.

U tom meču je posle samo 32 sekunde bolja od Perišićeve bila Portugalka Telma Monterio na ipon. U duelu za bronzu srpske reprezentativku savladala je Nemica Tereza Stol na vazari. Zanimljivo je da je Stol na startu eliminisala i drugu srpsku predstavnicu Jovanu Rogić.

Identičnu sudbinu kao Marica Perišić, doživeo je i Strahinja Bunčić u kategoriji do 66 kilograma. Pobedio u prvoj rundi Čeha Patrikova na vazari, a onda i Ukrajinca Zantariju na ipon posle 26 sekundi. U duelu za polufinale na ipon je bio bolji od Moldavca Vierua.

U meču za minimum srebrno odličje poražen je posle velike borbe od Azerbejdžanca Safarova, budućeg šampiona Starog kontinenta. Ostala mu je šansa da kroz repesaž dođe do bronze, međutim posle četiri minuta i 39 sekundi morao je da pruži ruku Francuzu Kilijanu Le Blou.