Orlići započeli kvalifikacije pobedom nad Letonijom

FSS

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Letoniju minimalnim rezultatom u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelac jedinog gola na meču bio je Stefan Leković u 93. minutu meča. Njemu je kod gola asistirao Jovan Milošević. Fudbaler Vojvodine je iskoristio nesporazum dvojice reprezentativaca Letonije, oteo loptu i prosledio je Lekoviću, koji je poslao u protivničku mrežu.

Sem te akcije u sudijskoj nadoknadi malo šta će se pamtiti sa tog meča. Sve u svemu za U19 reprezentaciju Srbije je najbitnije da je u prvom kvalifikacionom meču „uzela“ tri boda, a bolja i lepša igra očekuje se u nastavku kvalifikacija.

Već za tri dana izabranike Aleksandra Jovića čeka meč protiv reprezentacije Izraela.

Za razliku od selekcije Srbije, ostale selekcije iz regiona nisu uspele da stignu do pobeda na startu odlučujuće runde kvalifikacija. Slovenija je odigrala meč bez golova i pobednika protiv Belgije, dok je Hrvatska poražena od Češke sa 3:1.