Najbolji teniser sveta Novak Đoković nije bio preterano razočaran posle poraza od Roberta Bautiste-Aguta u polufinalu turnira u Dohi.
Španac je u tri seta pobedio Đokovića i u subotu će se za titulu boriti protiv Tomaša Berdiha.
„Čestitam Agutu. Posebno u trećem setu igrao je sjajno. Bio je odličan i skoro da nije grešio. Izgubio sam i to je to. Španac je imao dobar meč, a ja sam grešio u jednostavnim situacijama. To se događa kada izgubite koncentraciju u najvažnijim trenucima. Na kraju nisam bio najsvežiji, ali dobio sam ono što sam hteo na ovom turniru,“ poručio je Novak i dodao:
„Cilj je titula u Melburnu. Plan je bio da u Dohi odigram što više mečeva i to sam ostvario.„
Srbin će brzo napustiti Katar i preseliti se u Melburn, gde 14. januara počinje prvi Gren slem turnir u sezoni.
„U Dohi sam igrao i dubl sa bratom, ali nije to mnogo uticalo na meč sa Agutom. Roberto je bio bolji. Mislio sam da imam kontrolu, ali on je uspeo da napravi preokret. Generalno, radujem se što ću imati nekoliko dana da se oporavim do Melburna,“ istakao je Đoković, koji je šest puta osvajao titulu u Australiji.
Trofej u Melburnu brani Rodžer Federer.
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC
















