Ćorić nakon preokreta bolji od Berdiha i brži od kiše

ATP 27. feb 201920:26 > 20:27
Quinn Rooney, Getty Images Sport

Borna Ćorić se plasirao u četvrtfinale ATO turnira u Dubaiju.

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dubaiju pobedom protiv Tomaša Berdiha nakon tri seta i preokreta. Hrvat je nakon izgubljenog prvog seta na kraju slavio sa 1:6, 6:1, 7:6 (7:4) i nakon dva sata i 15 minuta igre.

Berdih je rutinski dobio prvi set i prepustio Ćoriću samo jedan gem, da bi Hrvat u drugom setu uzvratio na isti način, ali sa malo više napora jer je Berdih ipak imao svoje šanse u ovom setu na servise Ćorića ali nije uspeo da ih iskoristi.

U trećem setu, jedine brejk lopte imao je Ćorić u devetom gemu, ali je Berdih uspeo da sačuva svoj servis gem pa je set ušao u taj brejk.

Pri rezultatu 2:0 za Ćorića, počela je da pada kiša, ali su se oba igrača složila da nastave sa igrom. Nakon velike borbe mini brejk više napravio je Ćorić i tako rešio meč u svoju korist.

U borbi za polufinale, Ćoriću će rival biti Nikolas Basilašvili.