Usijanje u Akapulku – Kirjos pobedio Zvereva za titulu

ATP 3. mar 20196:17 > 6:36
Hector Vivas, Getty Images Sport

Australijski teniser Nik Kirjos osvojio je ATP turnir Serije 500 u Akapulku, pošto je u finalu bio bolji od Nemca Aleksandera Zvereva.

Kontroverzni Australijanac, koji je do finala bio 72. na ATP listi, savladao je trećeg tenisera sveta Zvereva rezultatom 6:3, 6:4, posle samo 92 minuta igre u Akapulku.

Kirjos je iskoristio drugu brejk šansu u četvrtom gemu prvog seta za vođstvo od 3:1, dok je Nemac ispustio tri prilike da protivniku oduzme servis i zatim izgubio set.

Zverev je nastavio sa slabijom igrom i u drugom setu, nije koristio ukazane šanse, dok je Kirjos ključnu prednost ostvario brejkom za 3:2, a nakon toga došao i do pobede .

Nik Kirjos je osvojio petu ATP titulu u karijeri, drugu iz Serije 500, pošto je trijumfovao i u Tokiju 2016. godine.

Australijski teniser je apsolutno obeležio turnir u Meksiku još u drugom kolu, kada je posle velikog preokreta nad Nadalom burno reagovao, gestikulacijama izazivao publiku, zbog čega ga je Španac kritikovao.

Kirjos je posle trijumfa nad Nadalom bio bolji od Stena Vavrinke u četvrtfinalu, Džona Iznera u polufinalu, dok je posle osvajanja trofeja u duelu sa Zverevom obezbedio i napredak na ATP listi, gde će od ponedeljka biti, kako je trenutno projektovano 31. igrač sveta.