Mektić i Škugor bez titule u Japanu, slavili Mau i ERV

ATP 6. okt 20198:50 > 8:54
Shaun Botterill/Getty Images

Hrvatska dubl-kombinacija Nikola Mektić – Franko Škugor nije uspela da dođe do titule na ATP turniru u Tokiju, pošto su od hrvatskog dubla bili bolji Francuzi – Nikola Mau i Eduard Rože-Vaselan rezultatom 2:0 (7:6 (7), 6:4) posle 104 minuta tenisa.

U prvom setu viđena su dva brejka, prvi su servic izgubili Francuzi u petom gemu, ali su se revanširali brejkom u desetom. Imali su i pre taj-brejka šanse za osvajanje seta Francuzi, ali nisu iskoristili tri set-lopte u 12. gemu. U uzbudljivm taj-brejku koji je obilovao mini-brejkovima slavili su Mau i Vaselan sa 9:7.

U drugom setu su Francuzi oduzeli servic Mektiću i Škugoru u trećem gemu, imali su pri vođstvu od 5:3 čak i dve meč lopte, ali su u narednom gemu iskoristili treću i stigli do titule u japanskoj prestonici.

Rože-Vaselan je osvojio drugu titulu u Japanu, a prvu u dubl-kombinaciji sa Mauom, akterom najdužeg meča u istorji tenisa protiv Džona Iznera.

I jedan i drugi dubl će se u narednih par nedelja boriti za završni turnir u Londonu.