Rio: Lajović poklonio set, Ćorić se mučio

ATP 18. feb 202022:58 > 23:00
Matt King, Getty Images Sport

Srpski teniser Dušan Lajović uspešno je startovao na ATP turniru serije 500 u Rio de Žaneiru.

Getty Images/Mark Metcalfe

Dvadesetdevetogodišnji 23. igrač sveta opravdao je ulogu favorita i posle tri seta na startu turnira pobedio Italijana Marka Čekinata rezultatom 6:4, 6:7 (4), 6:1 za dva časa i 18 minuta.

Drugi noslilac je tri puta oduzeo servis rivalu, jednom u prvom i dva puta u odlučujućem setu, dok 111. igrač sveta nije realizovao nijednu od tri brejk prilike, sve u osmom gemu drugog seta.

Lajović je meč mogao da završi mnogo ranije jer je u drugom setu u četiri od šest gemova na servis Čekinata imao brejk lopte, ali nije uspeo da mu oduzme servis i skrati vreme provedeno na terenu.

Ipak, u trećem setu nije bilo dileme – Srbin je poveo 4:0 uz dva brejka i vrlo brzo završio duel.

Lajović će se u drugom kolu sastati sa Leonardom Majerom ili Lorencom Sonegom.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Hrvat Borna Ćorić, koji je u dva seta savladao Argentinca Huana Londera 7:6 (5), 7:5 za nešto manje od dva časa.

Peti nosilac će se u drugom kolu sastati sa domaćim takmičarem Tijagom Sejbotom Vildom, koji je bio bolji od Alehandra Davidoviča Fokine 5:7, 7:6 (3), 7:5.

Plasman u drugu rundu obezbedili su još Federiko Korija, Španac Karlos Alkaraz Garfija, koji je iznenadio 41. igrača sveta Alberta Ramosa, Atila Balaž trijumfom protiv 46. na ATP listi Pabla Kuevasa i Haime Munar.

Branilac titule Laslo Đere se zbog povrede povukao sa turnira, a prvi nosilac je Dominik Tim. Prenose mečeva gledajte na kanalima Sport Kluba.