Beretini kao nekada, „Stanimal“ lako sa Ramosom

ATP 2. apr 202419:29 1 komentar
Mateo Beretini
Danielle Parhizkaran-USA TODAY Sports

Mateo Beretini je uspešno i ubedljivo započeo učešće na ATP turniru u Marakešu. Italijan je slavio protiv Ševčenka rezultatom 2:0 (6:2, 6:1).

Početak prvog seta je doneo velik borbu, Beretini je odmah na početku napravio brejk, dok je u narednom gemu Ševčenko mogao da uzvrati, ali se Italijan odbranio i lako osvojio set uz dva brejka prednosti.

Ševčenko je osvojio prvi gem drugog seta i to je bilo sve od novopečenog Kazahstanca. Beretini je „upalio“ motore, osvojio šest gemova u nizu i posle jednog sata i 15 minuta igre se plasirao u drugo kolo gde će igrati protiv Haime Munara.

Sten Vavrinka nije bio ništa manje ubedljiv nego Beretini. Švajcarac je lako prevazišao prepreku zvanu Albert Ramos i rezulatom 2:0 (6:1, 6:4) se plasirao u drugo kolo turinira u Marakešu gde će mu rival biti Argentinac Marijano Navone.

Najzanimljiviji meč dana, u rezultatskom smislu, odigrali su Fabio Fonjini i Ugo Gaston. Italijan je posle nešto više od dva i po sata slavio rezultatom 2:1 (6:7, 6:1, 6:4) i obezbedio učešće u drugom kolu.