Brouer iznenadio – 232. teniser sveta izbacio Manarina

ATP 12. jun 202419:42 0 komentara
Mark Metcalfe, Getty Images

Holandski teniser Gajs Brouer iznenadio je 21. tenisera sveta Adrijana Manarina u osmini finala ATP turnira u Hertogenbošu. Holanđanin je pred "svojima" slavio u dva seta 6:3, 6:3.

Prva utakmica na EURO 2024 je u petak u 21.00. Da li ste pripremili svoj Snickers Fantasy tim?

Brouer je 232. teniser sveta, a za 77 minuta igre je uspeo da izbaci petog nosioca na turniru.

U četvrtfinalu će igrati protiv Iga Imbera.

Dvadesetosmogodišnji teniser je na ATP turnir serije 250 stigao kao kvalifikant. Prvi set je rešio brejkom u šestom gemu i do kraja je čuvao prednost.

U drugom je počeo brejkom, zatim napravio još jedan za vođstvo 5:2. Manarino je odgovorio brejkom, ali je Brouer stavio tačku na meč oduzevši mu servis i po treći put u tom setu.

Njegov naredni rival Imber je bio bolji od Fisa u dva seta – 6:3, 7:6.

Još jedan Holanđanin je uspeo da se nađe u četvrtfinalu. Talon Griksport je u dva seta savladao Mekenzija Mekdonalda 6:3, 7:6, posle jednog časa i 46 minuta igre.

Mečeve iz Hertogenboša pratite na kanalima Sport Kluba.