Fonjini namučio Alkaraza pred duel sa Lajovićem

ATP 24. feb 20237:51 1 komentar
Karlos Alkaraz
Photo by Marcelo Endelli/Getty Images

Drugi teniser sveta Karlos Alkaraz plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Rio de Žaneiru, savladavši Fabija Fonjinija u tri seta.

Rezultat posle dva časa i 46 minuta igre bio je 6:7, 6:2, 6:4, a prvi nosilac na turniru tako je zakazao duel sa srpskim teniserom Dušanom Lajovićem.

Španac je bolje otvorio meč i brejkom na startu stigao do 3:0. Ipak, Fonjini je vratio brejk, ali je Alkaraz uspeo još jednom da oduzme servis rivalu. I tada je Italijan imao odgovor i vratio se u meč – 4:4.

Tu nije bilo kraja brejkovima u prvom setu, viđena su još po dva brejka na obe strane, a pa je jedini logičan ishod tog dela igre bio taj-brejk.

U njemu je fokusiraniji bio Fonjini, naročito u završnici, kada je uspeo da napravi i treći mini-brejk za konačnih 7:5.

Drugi set je ponovo bolje počeo Alkaraz, ali je ovog puta uspeo da održi dominaciju. Napravio je dva brejka na startu, poveo 4:0 i tu nije bilo dileme da će meč otići u treći set.

Odlučujući deo igre obeležila je bolja igra Španca. Alkaraz je ponovo sa dva brejka otvorio set, bilo je 3:0. Fonjini je još jednom smogao snage da pripreti, vratio je jedan brejk, ali više od toga nije mogao.

Rival Alkarazu u četvrtfinalu biće Dušan Lajović, koji je savladao Lasla Đerea u osmini finala.

Mečeve iz Rija pratite samo na Sport Klubu.