Kasper Rud osvojio titulu u Ženevi

ATP 25. maj 202416:56 0 komentara
. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Norveški teniser Kasper Rud osvojio je titulu na ATP turniru serije 250 u Ženevi, pošto je u finalu u dva seta pobedio Čeha Tomaša Mahača 7:5, 6:3.

Drugi nosilac na turniru koji se održava u samo predvečerje Rolan Garosa, iskoristio je svoju priliku i osvojio još jednu titulu ove sezone na šljaci. Same igre na ovom turniru gotovo su preslikane kao i čitava sezona na šljaci, pa je zaista teško reći koliko može na drugom gren slemu sezone čovek koji je na poslednja dva turnira u Bulonjskoj šumi igrao finale i koji se nalazi u četvrtini koju predvodi prvi teniser sveta Novak Đoković.

U SUSRET ROLAN GAROSU

Siner: Kuk me više ne muči

Organizatori protiv Saše Ozma – sve troje naših u isto vreme

Rafa: Ne pretpostavljajte da mi je poslednji Garos!

Šta je s Novakom?

Novakov žreb: Dobro, moglo i bolje

Krajnje čudna sezona na šljaci za Ruda. U Eštorilu je u polufinalu izgubio od 49. na ATP listi Martinesa, u Monte Karlu dogurao čak do finala, pobedivši pritom prvi put u karijeri Novaka Đokovića. Potom je u Barseloni čak i osvojio titulu. A onda u Madridu ispadanje u osmini finala i u Rimu poraz već u prvom susretu od Miomira Kecmanovića.

U Ženevi je na sva tri meča do finala igrao tri seta, da bi u finalu slavio lakše nego u prethodnim rundama i došao do titule. Doduše, ni u finalu nije sve išlo kao po loju.

Mahač je rano stekao brejk prednosti i čak došao do prilike da servira za set. Ali Rud tada uz spasenu set loptu pravi brejk za 5:5. A potom vezuje još dva gema i dolazi do prvog seta – 7:5. Seriju osvojenih gemova nastavio je i u drugom setu. Poveo je 3:0 uz brejk i tu prednost je zadržao do kraja susreta.

Kasper Rud je osvajanjem 12. ATP titule u karijeri zadržao sedmu poziciju na ATP listi pred Rolan Garos, dok je Tomaš Mahač 34. pred drugi gren slem sezone.