Kecmanović preko Gofana do drugog kola Bukurešta

ATP 16. apr 202419:09 0 komentara
Miomir Kecmanović
Photo by Julian Finney/Getty Images

Miomir Kecmanović je uspešno prešao prvu prepreku u Bukureštu u vidu Davida Gofana. Srpski teniser je slavio rezultatom 2:1 (6:4, 3:6, 6:3).

Kecmanović je iskoristio prvi gem u kome je imao brejk priliku i poveo, a u narednom sačuvao svoj servis posle tri vezane brejk lopte za Belgijanca. Gofan je uzvratio u šestom gemu, ali je ponovo Kecmanović uzvratio i osvojio prvi set.

Postao je Gofan mnogo više siguran na svoj servis u drugom setu, Kecmanović nije mogao ni do prilike za brejk, a Gofan je u osmom gemu uzeo servis srpskog tenisera bez izgubljenog poena.

Treći set bio je isti kao drugi, samo su se akteri zamenili. Sada Belgijanac nije mogao da zapreti Kecmanoviću, a Miomir je iskoristio drugu brejk loptu u četvrtom gemu i zadržao prednost do samog kraja, te se plasirao u drugo kolo posle dva sata i pet minuta igre gde će mu rival biti Pedro Martinez, osmi nosilac turnira.