Kraj za Ćorića i Rubljova u Barseloni

ATP 16. apr 202416:53 0 komentara

Hrvatski teniser Borna Ćorić poražen je u meču drugog kola ATP turnira serije 500 u Barseloni od Argentinca Fakunda Dijasa Akoste u dva seta 6:2, 7:5.

Nije ovo najbolji period za Ćorića. Jer 32. reket sveta u poslednjih osam duela doživeo je šesti poraz. Ovog puta od 53. na ATP listi.

Dijas Akosta je lagano dobio prvi set. Poveo je 4:0, Borna je uspeo da vrati jedan brejk, ali je Argentinac trećim brejkom okončao set – 6:2. U drugom setu veća borba. Hrvat je imao jednu brejk loptu, Dijas Akosta dve pre nego što je i napravio brejk u 12. gemu. Tim brejkom je došao do pobede – 7:5.

Rival Argentincu u narednom kolu biće pobednik duela Marošan – Van Aš. Veliko iznenađenje priredio je Brendon Nakašima. Nisu Amerikanci poznati kao jaki šljakaši, ali je 87. teniser sveta savladao drugog nosioca i prošlogodišnjeg šampiona Monte Karla Andreja Rubljova 6:4, 7:6(8:6). Naredni protivnik biće mu Ečeveri, koji je savladao Harta 2:0 (7:5, 6:2).

Ostali rezultati: Gernije – Karbaljes Baena 0:2 (2:6, 4:6), Munar – Nišioka 2:0 (6:3, 6:1), Mahač – Šeng 2:0 (6:4, 6:4), Baes – Arnaldi 1:2 (7:5, 6:7(8:10), 2:6), Altmajer – Popirin 2:0 (6:3, 7:6(7:4)), Majo – Nori 1:1 (6:7(3:7), 7:6(8:6) predaja Majoa).