Endijev preokret za jubilej: Još nekoliko meseci, pa penzija

ATP 26. feb 202416:54 > 17:43 0 komentara
Endi Marej
Julian Finney/Getty Images

Britanski teniser Endi Mari plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Dubaiju, pošto je savladao Kanađanina Denisa Šapovalova rezultatom 4:6, 7:6(5), 6:3.

Mari je tako došao do 500. pobede na ATP turu na tvrdoj podlozi – u tom klubu su samo još Rodžer Federer, Novak Đoković, Andre Agasi i Rafael Nadal.

Šapovalov je prvi set osvojio zahvaljujući brejku pri rezultatu 4:4. Na startu drugog je viđena velika borba – Kanađanin i Britanac su potom razmenili po brejk, da bi Mari jedva sačuvao svoj servis u devetom gemu seta.

TENIS:

Endi je bio na samo dva poena od poraza – 5:5 u taj-brejku, ali je uspeo da dođe do mini-brejka i potom izjednači u setovima. U trećem je već na startu poveo, da bi trijumf „ozvaničio“ iskoristivši prvu meč loptu – i to na servis protivnika.

„Deluje da mi nije ostalo mnogo do penzije, ali potrudiću se da igram što bolje moguće u poslednjih nekoliko meseci karijere“, rekao je Mari i dodao:

„I dalje uživam u takmičenju. Volim tenis, ali kako sam stariji sve mi je teže da ostanem zdrav i oporavljam se“.

Mari će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Gael Monfis – Ugo Umber.

Ostali rezultati:

Pavel Kotov – Sebastijan Korda 4:6, 2:6,

Adrijan Manarino – Botik Van De Zandšulp 6:7, 5:7,

Aleksander Bublik – Tomas Mahač 2:6, 6:3, 7:6,

Talon Grikspor prošao dalje, meč mu je predao Abedalah Šelbajh pri rezultatu 7:5, 2:0.