Medvedev „plesao“ u Haleu, Hurkač slavio u dva tesna seta

ATP 17. jun 202421:15 0 komentara
Danil Medvedev
Thomas F. Starke/Getty Images

Danil Medvedev je uspešno započeo turnir u Haleu, pošto je u prvom kolu savldao Nuna Boržeša rezultatom 2:0 (7:6, 6:4).

Mučio se Medvedev u prvom setu, imao je i brejk zaostatka, ali je uspeo da se vrati. Vodio je Portugalac 6:5 i imao set loptu na servis Medvedeva, ali se ruski teniser odbranio i u tajbrejku uspeo da osvoji prvi set.

Boržeš je imao prilike i u drugom setu. U dva vezana servis gema Medvedeva je imao po jednu brejk šansu, nije uspeo da je iskoristi, a ruski teniser je pri rezultatu 5:4 slomio otpor portugalskog igrača i posle 93 minuta igre slavio. Protivnik u narednom kolu će mu biti Džidžen Džang koji je savladao Sebastijana Ofnera rezultatom 2:1 (7:6, 6:7, 6:4).

Hubert Hurkač je savladao prvu prepreku u Haleu, bio je bolji od Italijana, Flavija Kobolija rezultatom 2:0 (7:5, 7:6).

Poljski teniser je poveo 4:2 u prvom setu, međutim, već u narednom gemu je izgubio servis. Na 5:4 je imao set loptu, nije je iskorstio, ali je to uradio već u narednom servis gemu Italijana i osvojio prvi set. Nije bilo ni brejk lopte u drugom setu, Hurkač je propustio dve meč lopte na servis Kobolija, ali je u tajbrejku uspeo da obezbedi plasman u narednu rundu.