Museti pobedio Tompsona i plasirao se u prvo finale na travi

ATP 22. jun 202417:50 0 komentara
Lorenco Museti
Mike Hewitt/Getty Images

Lorenco Museti je savladao Džordana Tompsona u tri seta (6:3, 3:6, 6:3) i plasirao se u finale Kvinsa.

Italijanskom teniseru će ovo biti prvo finale na travnatoj podlozi, pošto je imao jedno u na tvrdoj podlozi (Napulj), drugo na šljaci (Hamburg).

Nije bolje mogao da počne prvi set za Musetija. Odmah je oduzeo servis Australijancu i sačuvao tu prednost do kraja prvog seta, uprkos dve brejk lopte koje je imao Tompson u sedmom gemu.

Potpuno suprotno prvom počeo je drugi set. Tompson je silovito počeo. Tompson je brzo poveo 5:0, pogađao je sve. Museti je uspeo da vrati jedan brejk, ne i drugi, pa je rezultat posle 83 minuta bio 1:1 u setovima.

Igralo se na sve ili ništa u trećem setu. Tompson se suočio sa dve brejk lopte na samom startu i uspeo da ih „preživi“, a Museti je u prva dva servis gema tesno uspevao da dođe do svojih servisa. Vodio je Italijan 4:3, a onda je usledio gem odluke. Uspeo je Tompson da sačuva tri brejk lopte, ne i četvrtu, pa se tako Museti našao u finalu Kvinsa.

Protivnik za titulu biće mu bolji iz duela Amerikanaca, Tomija Pola i Sebastijana Korde.