Problemi pred RG: Kecmanović bez četvrtfinala u Lionu

ATP 23. maj 202316:57 0 komentara
Miomir Kecmanović
REUTERS/Androniki Christodoulou

Srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je u utorak u meču osmine finala na ATP turniru u Lionu. Od njega je rezultatom 2-0 bio bolji Amerikanac Džek Drejper, 60. igrač ATP liste.

Čitavu akciju iz Liona pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba, SBB mreži i EON platformi.

Po setovima je bilo 6:4, 7:5 za Drejpera posle 93 minuta igre. Naredni protivnik biće mu Fransisko Serundolo, četvrti nosilac, kojem je posle prvog seta zbog povrede predao Peruanac Huan Pablo Variljas.

ATP:

Nastavlja se problematična forma Kecmanovića, drugog reketa Srbije i 36. tenisera sveta. Bio mu je ovo četvrti poraz u poslednjih pet mečeva. Prethodno je u Lionu bio bolji od Španca Oriola Roke Batalje, 306. na svetu, a pre dolaska u Francusku nanizao je poraze od Lajovića u Banjaluci, Garina u Madridu i Fonjinija u Rimu.

Imao je Kecmanović prednost brejka tokom većeg dela prvog seta, napravio ga je u trećem gemu. Međutim, u poslednja dva servis-gema Srbin gubi servis i Drejper dolazi do vođstva 1-0.

U drugo setu nije bilo brejka, gemovi su bili kratki, ali u samom finišu seta, uz 12. gemu Amerikanac koristi drugu brejk-loptu, ujedno i meč-loptu i dolazi do trijumfa.

ATP turnir u Lionu održava se od 2017. godine, kada je premijerno izdanje osvojio domaći takmičar Žo-Vilfred Conga. Aktuelni šampion je Dominik Tim, koji je u prethodnom finalu bio bolji od Aleksa Molčana. Turnir pripada seriji ATP 250, igra se na šljaci na otvorenom.