Ranjeni Alkaraz nije izdržao – Noriju pehar u Rio de Žaneiru

ATP 27. feb 20230:46 17 komentara
Kameron Nori
Buda Mendes/Getty Images

Britanac Kameron Nori pobednik je turnira u Rio de Žaneiru pošto je posle preokreta savladao Karlosa Alkaraza rezultatom 5:7, 6:4, 7:5 za dva časa i 43 minuta igre.

Povezane vesti

Dvadesetsedmogodišnji Nori osvojio je prvi trofej u 2023, odnosno peti u karijeri, iako je u drugom setu gubio sa 3:0 i bio je na ivici poraza od branioca titule.

Ipak, bilo je evidentno da Alkaraz ima velikih problema sa povredom, teško se kretao, ali nije odustajao i u odlučujućem setu čak je, nakon dva pretrpljena brejka, uspeo da oduzme servis protivniku i izjednači na 3:3. Britanac je, međutim, u 11. gemu šesti put u meču napravio brejk i ubrzo na svoj servis iskoristio drugu meč loptu.

Nori, koji će od ponedeljka biti 12. teniser sveta, realizovao je šest od 16 brejk lopti, dok je Španac, koji je proteklog vikenda slavio u Buenos Ajresu, pet puta oduzeo servis protivniku (5/9).

Alkaraz je ostao na sedam osvojenih titula u karijeri, a zbog povrede pitanje je da li ćemo ga ove nedelje gledati na turniru u Akapulku.