Potpuna drama u srpskoj grupi: Kanada dobila Španiju!

Davis Cup 16. sep 202221:49 > 17. sep 2022 1:04 4 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Dejvis kup reprezentacija Kanade posle preokreta pobedila je selekciju Španije rezultatom 2-1 i potpuno zakomplikovala rasplet u grupi B. Junak trijumfa bio je Feliks Ože-Alijasim koji je ukupno na terenu proveo više od pet časova i upisao je dve pobede.

Trinaesti teniser sveta je najpre savladao svetskog broja jedan Karlosa Alkaraza 6:7 (3), 6:4 i 6:2 za nešto manje od tri časa igre i rezultat izjednačio na 1-1, a posle kratke pauze vratio se na teren i u paru sa Vasekom Pospišilom režirao još jedan preokret.

Povezane vesti

Kanadski dubl je savladao Marsela Granoljersa i Pedra Martinesa 4:6, 6:4 i 7:5 za dva časa i sedam minuta igre i povećao šanse svog tima da se plasira na završni turnir u Malagi.

Domaća selekcija je u odlučujućem setu vodila sa 5:3 i servirala je za pobedu i plasman među osam najboljih, ali su Kanađani uspeli da naprave brejk i najave spektakularnu završnicu duela. Ože-Alijasim i Pospišil su osvojili četiri gema uzastopno za veliko slavlje u dvorani u Valensiji.

Kanada ima učinak 2-0, Španija i Srbija po 1-1, dok je Južna Koreja na 0-2, ali zahvaljujući trijumfu selekcije „Javorovog lista“ i dalje ima teorstske šanse da bude među dva najbolja u grupi B.

U subotu od 16 časova se sastaju Srbija i Kanada, dok će u nedelju, poslednjeg dana takmičenja, na teren Španija i Južna Koreja.

U duelu Alkaraza i Ože-Alijasima u 12. gemu prvog seta viđene su prve brejk lopte, mladi Španac dve nije uspeo da iskoristi, međutim, u tajbrejku je relativno lako izašao na kraj sa rivalom.

Kanađanin se nije predavao, u šestom gemu drugog seta spasao je brejk loptu, a uzbro i oduzeo servis Alkarazu za 5:4. Trinaesti teniser sveta je potvrdio brejk i obezbedio treći set u kome je odmah po drugi put oduzeo servis protivniku.

U prvom meču dana Roberto Bautista-Agur je posle preokreta savladao Vaseka Pospišila rezultatom 3:6, 6:3 i 6:3 za dva časa i 18 minuta igre.

Španac, trenutno 21. teniser sveta, koji je pre dva dana bio uspešan i protiv Miomira Kecmanovića, u prvom setu dozvolio je Pospišilu da napravi brejk, ali je u nastavku meča potpuno kontrolisao dešavanja na terenu.

Brejk u durogom gemu drugog seta bio je ključan za izjednačenje, a u odlučujućem delu igre još dva puta je oduzeo servis 141. igraču sveta.

U preostalim mečevima Svetske grupe Nemačka je u grupi C savladala Belgiju 2-1. Nakon što je Štruf dobio Bergsa 6:4, 7:6 (9), a Gofan bio bolji od Otea odluka je pala u dublu gde su Kravic i Puc bili bolji od Žila i Vliegena 4:6, 6:2, 7:6 (5) za plasman Nemaca u završnu fazu takmičenja zajedno sa Australijancima.

Italija je zahvaljujući trijumfima Beretinija protiv Baeza (6:2, 6:3) i Sinera protiv Serundola (7:5, 1:6, 6:3) pobedila Argentinu, dok je velika borba viđena u Glazgovu između Velike Britanije i Holandije.

Evans je doneo prvi poen ostrvljanima trijumfom u duelu sa Griksporom 6:4, 6:4, ali je Van de Zandshulp iznenadio osmog igrača sveta Norija 6:4, 6:2 i izjednačio na 1-1. Drama je viđena u konkurenciji parova gde su Kuhlof i Midelkup posle maratonske borbe dobili Endija Marija i Saliburija 7:6 (0), 6:7 (6) i 6:3.

Mečeve Dejvis kupa gledajte na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.