Nini Stojanović srpski dubl derbi za polufinale

Australian Open 16. feb 20213:49 > 6:06 3 komentara
REUTERS/Jaimi Joy

Nina Stojanović i Darija Jurak nastavljaju da blistaju na Australijan openu. Srpsko-hrvatska kombinacija plasirala se u polufinale u konkurenciji parova pošto su posle preokreta savladale Aleksandru Krunić i Italijanku Martinu Trevisan 6:7 (3:7), 6:3, 6:2.

Prvi set je bio izjednačen sve vreme. Viđena su samo dva brejka i to u kratkom vremenskom intervalu. Krunić i Trevesan su povele 3:1, ali su odmah uzvratile Stojanovića i Jurak ri-brejkom i set je ušao u egal. Odluka je pala u taj-brejku. Napravile su Krunić i Trevisan mini brejk za 2:0 i prednost održavale. Na 6:3 su iskoristile prvu set loptu za vođstvo od 1:0.

povezane vesti

Ako je prvi set bio miran u drugom je bilo mnogo više drame. Viđena su čak tri brejka u prva četiri gema. Bolje su iz te situacije izašle Jurak i Stojanović, koje su povele 3:1. Sa još dva vezana gema stigle povele su 5:1. Uspele su Trevisan i Krunić da smanje na 5:3, ali više od toga nisu mogle. Sigurnim servis gemom Stojanović i Jurak su izjednačile rezultat u setovima.

Na krilima drugog seta, letele su Srpkinja i Hrvatica terenom u odlučujućem setu. Za tili čas su povele 4:0 i najavile prolazak među četiri najbolja para. Do kraja meča više nije bilo brejkova i rezultatom 6:2 u trećem setu Stojanovićeva i Jurakova su stigle do polufinala.

Za mesto u finalu Srpkinja i Hrvatica igraće protiv trećih favorita Krejčikove i Sinijakove. Čehinje su tek posle tri seta slomile otpor Kanađanke Fičmen i Meksikanke Olmos 7:5, 5:7, 6:2.

U drugom polufinalu snage će odmeriti Nikol Melihar i Dani Šurs protiv Elize Mertens i Arine Sabalenke. Melihar i Šurs su savladale Gof i Mekneli 7:6 (7:4), 6:1, dok su Mertens i Sabalenka bile bolje od japanske kombinacije Aojama, Šibahara 6:2, 6:0.