Arina Sabalenka u dva seta do četvrtfinala Rolan Garosa

Guliver

Beloruskinja će u četvrtfinalu Rolan Garosa igrati protiv Ukrajinke Eline Svitoline, koja je savladala Ruskinju Dariju Kasatkinju 6:4, 7:6 (7:5).

Beloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je u osmini finala pobedio Amerikanku Sloan Stivens 7:6 (7:5), 6:4.

Meč je trajao jedan sat i 43 minuta. Sabalenka je druga teniserka sveta, dok je Stivens 30. na WTA listi.

Sabalenka je u prvom setu vodila 5:0, ali je Amerikanka uspela da izjednači na 5:5. Pobednica prvog seta odlučena je u taj-brejku, koji je pripao Beloruskinji rezultatom 7:5.

Sabalenka je prva došla do brejka u drugom setu i to u petom gemu. Beloruskinja je povela 3:2, a potom i 4:2. Stivens je izjednačila na 4:4, ali je Sabalenka osvojila naredna dva gema i zasluženo je stigla do pobede.