Sumrak Francuza: Ispali Conga, Per…

Roland Garros 31. maj 202122:34 2 komentara
Francois Nel/Getty Images

Drugi dan Rolan Garosa, pored pobede Rodžera Federera i prvenca Danila Medvedeva, obeležili su silni porazi francuskih tenisera.

Nadali su se domaći da bi makar na zatvaranju dana mogli da dožive neku radost. Jedan od najomiljenijih domaćih favorita Žo-Vilfred Conga izašao je na megdan Jošitu Nišioki. Japanac je bio dominantan u prva dva seta i dobio ih 6:4, 6:2. U trećem se Conga probudio i dobio ga 6:3. U četvrtom je odlučivao taj brejk. Conga je poveo 3:1, ali na kraju Nišioka preokreće i dobija ga 7:5 i obezbeđuje plasman u drugo kolo. Rival u drugom kolu biće mu Lorenco Museti, koji je u tri seta savladao Davida Gofana 6:0, 7:5, 7:6.

Benoa Per daleko je od najboljeg tenisa koji je igrao u karijeri. Ipak, kada je dobio prvi set protiv Kaspera Ruda 7:5 rodila se nada da će mu glavna scena domaćeg gren slema biti dovoljna motivacija da napravi proboj u narednu rundu. Ali u drugom i trećem setu prosto je počišćen. Norvežanin ih je dobio 6:2, 6:1. U četvrtom je odlučivao taj brejk i Rud je slavio 7:4.

Naredni Rudov protivnik biće Poljak Majčržak koji je u četiri seta 6:4, 2:6, 6:4, 6:4 bio bolji od još jednog domaćeg tenisera Kazoa. Sumoran dan za francuske tenisere kompletirao Burg, porazom od Nemca Kefera 6:3, 6:3, 6:4. Kefer će se u narednoj rundi sastati sa Tejlorom Fricom, koji je u tri seta bio bolji od Souse 6:4, 6:2, 6:4.

Ostali rezultati: Ćerundo – Monteiro 0:3(3:6, 4:6, 3:6), Džonson – Tijafo 3:2 (6:7, 3:6, 6:4, 6:2, 6:1), Albot – Delbonis 1:3 (1:6, 6:2, 0:6, 1:6), Nori – Fratanđelo 3:0 (7:5, 7:6, 6:2), Munar – Tompson 3:1 (6:7, 6:1, 7:6, 6:4), Opelka – Martin 3:0 (6:3, 6:2, 6:4), Korda – Martines 0:3 (4:6, 2:6, 2:6), Heris – Sonego 3:0 (7:5, 6:4, 6:4).