Senzacija na RG – kvalifikant izbacio Medvedeva u pet setova

Danil Medvedev
Julian Finney / Staff

Tijago Sejbot Vild se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa eliminisavši drugog tenisera sveta Danila Medvedeva. Pet setova i četiri sata i 15 minuta bilo je potrebno Brazilcu da se domogne druge runde.

On je slavio rezultatom 7:6, 6:7, 2:6, 6:3, 6:4.

U taj-brejku prvog seta Brazilac je slavio 7:5, a iskoristio je svoju treću set loptu.

U drugom setu nije bilo brejkova, a na prvi mini brejk Medvedeva, Brazilac je imao odgovor. Zatim je Sejbot Vild napravio još jedan mini brejk, ali je Medvedev dva puta oduzeo servis rivalu i stigao do izjednačenja – bilo je 8:6 u taj-brejku.

U trećem setu je Medvedev ličio na sebe, potpuno je bio dominantan, napravio je tri brejka, pretrpeo samo jedan i sa 6:2 stigao do vođstva.

Vratio se kvalifikant na turniru još jednom u meč. U četvrtom setu je Medvedev imao odgovor na prvi brejk Vilda, ali ne i na drugi, pa je meč otišao u odlučujući set.

Novi rat nerava viđen je u petom setu – tri brejka Brazilca i samo dva Rusa bila su dovoljna za senzaciju na gren slemu na šljaci.

Ovo je za Sejbota Vilda prvo učešće u glavnom žrebu Rolan Garosa i uspeo je da izbaci drugog nosioca.

Naredni rival će Brazilcu biti bolji od pobednika duela Alis – Pelja.