Zverev preživeo Frica, sledeći je Ože Alijasim

Wimbledon 3. jul 202118:23 1 komentar
Julian Finney/Getty Images

Aleksandar Zverev je izgubio prvi set, ali je na kraju uspeo da pobedi Amerikanca Tejlora Frica 6:7 (3:7), 6:4, 6:3, 7:6 (7:4) u trećem kolu Vimbldona.

U prvom setu oba igrača su sigurno čuvala svoj servis. Stiglo se do taj brejka u kojem su presudila dva mini brejka koje je napravio Fric.

povezane vesti

Nije to mnogo poremetilo Zvereva. Napravio je brejk Nemca u četvrtom gemu, ali je Fric momentalno uzvratio. Ipak u desetom gemu četvrti nosilac oduzima servis drugi put u meču i osvaja drugi set.

U trećem setu nije bilo mnogo uzbuđenja. Zverev koristi jednu od dve brejk lopte u osmom gemu i dolazi do seta viška.  Četvrti set je bio repriza prvog, samo što je u taj-brejku bio drugačiji ishod. Nemac je došao do 6:4 i realizovao prvu šansu da privede meč kraju.

Naredni rival Zverevu biće Feliks Ože Alijasim, kome je meč pri rezultatu 1:1 predao Nik Kirjos.