Konjuh od seta izgubljenog sa nulom do pobede nad Vekić

Tenis 13. sep 202122:26 > 23:13 0 komentara
Ana Konjuh
Photo by Mark Brown/Getty Images

Četiri meča prvog kola odigrana su u ponedeljak na WTA turniru u Portorožu. Ana Konjuh je bila bolja od Done Vekić, a turnir je završen za Slovenku Niku Radišić.

Ana Konjuh bila je bolja od sunarodnice Done Vekić nakon velikog preokreta i tri odigrana seta. Nakon što je prvi set izgubila bez osvojenog gema na kraju je pobedu upisala rezultatom 0:6, 6:3, 6:2 i eliminisala je osmog favorita turnira.

Dominantna je Vekićeva bila u prvom setu iako je Konjuh pružila pristojan otpor, ali je gubila svoje servis gemove koji su se svi igrali na razliku.

Vekićeva je i drugi set otvorila brejkom, ali je nakon toga Konjuh preuzela kontrolu. Nakon što je uspela da uvede meč u treći set i u njemu je bila bolja, napravila je dva brejka, nije dozvolila Vekićevoj nijednu priliku da se vrati u meč i obezbedila je plasman u drugo kolo gde je čeka duel sa Kristinom Mladenović koja je u tri seta, nakon preokreta eliminisala Slovenku Niku Radišić.