Bravo Mišo! Kecmanović jači od povrede i Ruda

Masters 1000 10. maj 202420:29 7 komentara
Miomir Kecmanović
REUTERS/Ana Beltran

Miomir Kecmanović je, uprkos povredi leđa koja ga je mučila tokom prvog seta, uspeo da priredi iznenađenje i izbaci Kaspera Ruda rezultatom 2:1 (0:6, 6:4, 6:4).

U prvom setu je delovalo da će Kecmanović morati da preda meč. Rud je vodio 5:0, a srpski teniser je morao da zatraži medicinski tajmaut zbog bolova u donjem delu leđa. Pustio je „niz bodu“ prvi set Kecmanović i Rud je veoma lako poveo 1:0.

Drugi set je obilovao velikom borbom i brejkovima. Kecmanović se bolje snašao, napravio tri brejka i uspeo da sačuva servis gem na 5:4 gde je Rud imao brejk lopte, te izjednačio na 1:1 u setovima.

Odmah na startu trećeg seta je Miomir propustio tri vezane brejk lopte i delovalo je da će taj momentum iskoristiti Rud, međutim, Kecmanović je podigao ponovo nivo igre i u sedmom gemu ponovo došao do brejk prilike koju je ovaj put iskoristio.

Rud je imao priliku da se već u naredom gemu vrati u meč, Kecmanović je odbranio dve brejk lopte i uspeo da preokrene i slavi. Naredni rival će Kecmanoviću biti Tijago Monteiro koji je savladao Džordana Tompsona 2:0 (6:1, 6:3). Ostale rezultate možete pogledati OVDE.