Velika Petra – 40. finale u karijeri

Masters 1000 20. avg 202219:43 1 komentar
Petra Kvitova
Scott Stuart/Guliver Images

Češka teniserka Petra Kvitova prva je finalistkinja WTA 1000 turnira u Sinsinatiju, pošto je savladala Medison Kiz iz SAD sa 6:7 (6-8), 6:4, 6:3.

To je 40. finale u karijeri za Kvitovu, koja će se boriti za 30. titulu.

Inspirisana Kiz, koja do polufinala nije izgubila ni set, u prvom setu je ispustila brejk viška, zatim je ispustila i 5-2 u taj brejku, ali je ostala smirena i iznudile neke ključne greške levoruke Čehinje.

Nije se predavala Kvitova – izbavila se iz rane nevolje početkom drugog seta, da bi napravila brejk za 2:1 i potom bez većih problema izjednačila u setovima.

Medison Kiz
Ian Johnson/Icon Sportswire TENNIS/Guliver Images

Već u prvom gemu trećeg seta je 32-godišnja Kvitova napravila brejk, a na 4:3 je Kiz imala poslednju šansu za povratak u meč – nije iskoristila tri vezane brejk lopte, da bi u narednom gemu Čehinja još jednim brejkom došla do trijumfa.

To je 12. WTA 1000 finale u karijeri za Kvitovu (osam titula), a u finalu je čeka bolja iz duela Garsija – Sabaljenka.