Evans srušio otpor Nišikorija u IV

Masters 1000 10. okt 20211:01 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Danijel Evans je posle preokreta savladao Keija Nišikorija 4:6, 6:3, 6:4 i stigao do prolaza u treće kolo turnira Masters serije u Indijan Velsu.

Japanac je uspeo da dobije prvi set, jer je u razmeni brejkova sredinom ovog dela igre izašao kao pobednik i sačuvao stečenu prednost. Međutim, u naredna dva seta Britanac je bio sigurniji na početnom udarcu, a u oba je po jednom oduzeo servis Nišikoriju što je bilo dovoljno za konačnu pobedu.

povezane vesti

Tri seta su viđena i u duelu 11. nosioca Argentinca Dijega Švarcmana i kvalifikanta Amerikanca Kresija. Uspeo je omaleni Švarcman da se izvuče i u napetom trećem setu dođe do trijumfa 6:2, 3:6, 7:5.

Hubert Hurkač, osmi kosturaš, nije imao mnogo muke sa Australijancem Popirinom 6:1, 7:5, kao ni Amerikanac Opelka protiv Japanca Daniela 7:5, 6:3.

Šesti nosilac Norvežanin Kasper Rud pregazio je Španca Karbaljesa Baenu 6:1, 6:2, a Bautista Agut je maksimalnim rezultatom savladao Argentinca Gvida Pelju 7:5, 6:3. Iznenađujuće lako Frensis Tiafo je u američkom derbiju dobio Kordu 6:0, 6:4.

Kanadski dvoboj između Denisa Šapovalova i Vaseka Pospišila kratko je trajao. Stariji Pospišil se predao posle samo nekoliko minuta zbog povrede pri rezultatu 3:0 za Šapovalova.