Masters 1000 12. maj 202316:13 0 komentara
Dona Vekić
Guliver Image

Hrvatska teniserka Dona Vekić plasirala se u treće kolo turnira u Rimu.

Povezano

Vekićeva je u meču drugog kola bila bolja od Aliasandre Sasnovič i slavila je u tri seta – 3:6, 6:3, 6:3.

Prva je Vekić došla do brejka u prvom setu, ali je nakon vraćenog brejka i izjednačenja na 3:3 Sasnovič nanizala još tri gema, napravila i dodatni brejk i povela 1:0.

U drugom setu – obrnut scenario. Sasnovič je prva došla do brejka, ali onda je Vekić nanizala pet gemova i meč uvela u treći set.

U odlučujućem delu meča razmenile su rivalke brejkove na starzu, ali je Vekić bila ta koja je uspela da prelomi meč u petom gemu i povede 3:2. Dodatni brejk je napravila Hrvatica u poslednjem gemu meča i tako prošla dalje. U trećem kolu rivalka će joj biti Ljudmila Samsonova.

Turnir je završen za sedmu igračicu sveta Ons Žaber. Od nje je u dva seta bolja bila Paula Badosa koja je za sat i 12 minuta igre slavila rezultatom 6:1, 6:4.

Karolona Mučova je u tri seta savladala 18. igračicu sveta Martinu Trevisan – 3:6, 6:3, 7:5. Marta Kostjuk je u dva seta pobedila Klari Liu 6:0, 6:4.

Ana Kalinskaja je izbacila Elize Mertens 2:1. U meču koji je trajao dva i po sata, Ruskinja je bila bolja 6:4, 4:6 i 6:3. Jelena Ostanpenko je takođe na terenu provela preko dva sata ali je izbacila Soarnu Kristeu. Letonka je prvi set dobila 6:3, da bi zatim Rumunka izjednačila dobivši drugi istim rezultatom. U trećem je Ostapenko bila bolja 6:2.

Kamila Đorđi je u dva seta dobila Ekaterinu Aleksandrovu 6:4 i 6:2, a u još jednom italijansko-ruskom duelu u dva seta je Kasatkina savladala Lizu Pigato 6:1 i 6:2. Curenko je bila bolja od Pere 6:4 i 6:4, a Vodrušova od Andresku 6:0 i 6:1. Bianka je imala baš katastrofalan meč koji je izgubila za manje od jednog sata.