Beretini zakazao finale sa Zverevim

Masters 1000 8. maj 202122:55 0 komentara
Justin Setterfield/Getty Images

Mateo Beretini je drugi finalista Mastersa u Madridu.

Osmi nosilac turnira opravdao je ulogu favorita u polufinalnom duelu sa Kasperom Rudom koga je savladao u dva seta rezultatom 6:4, 6:4 za sat i 23 minuta igre.

Bez brejk prilika igralo se sve do devetog gema koji je bio i najduži u celom setu, a Beterini je iskoristio priliku da napravi brejk i već u sledećem svom servis gemu potvrdi osvajanje prvog seta.

Slično je bilo i u drugom setu, ali ovoga puta je Beretini do prve brejk lopte došao u sedmom gemu. Drugu brejk priliku Beretini je imao već u sledećem servis gemu Ruda, ali je on uspeo da spase prvu meč loptu. Na drugu nije imao nikakvu šansu i Beretini je obezbedio finale.

U finalu će Beretini igrati protiv Aleksandra Zvereva, u nedelju od 18:30 uz prenos na Sport Klubu 2.