Sabalenka se preko Ige vratila na tron Madrida

Masters 1000 6. maj 202321:18 9 komentara
Arina Sabalenka
REUTERS/Juan Medina

Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je titulu na mastersu u Madridu, pošto je u tri seta savladala Igu Švjontek 6:3, 3:6, 6:3.

Na taj način Sabalenka je došla do druge velike titule ove godine, posle Australijan Opena. Ujedno druge u Madridu, prve od 2021. i ukupno 13. a što se tiče mastersa ovo joj je peti pehar.

Što je za nju još važnije pobeđena je velika rivalka prva teniserka sveta. Ovo je Sabalenki prva pobeda nad Poljakinjom posle dva vezana poraza i na neki način najava oštre borbe za prvo mesto na WTA listi do kraja godine.

A takav je bio i finalni meč. Dva i po sata velike borbe, tri seta i na kraju ipak nešto jači živci u odlučujućim poenima. U prvom setu Sabalenka je bila besprekorna. Sama je odlično servirala, nije dozvolila brejk loptu. A ona je vršila ozbiljan pritisak na servis rivalke. Propustila je tri brejk lopte, ali četvrta je bila uspešna i taj brejk bio je dovoljan za prvi set.

U drugom setu prva je do brejka došla Švjontek i povela 3:0. Međutim, Sabalenka je imala spreman odgovor, uzvratila i izjednačila na 3:3. Presudan je bio sedmi gem. Stekla je Sabalenka dve vezane brejk lopte, ali ih je Švjontek spasila i na kraju osvojila gem za 4:3. Taj gem dao joj je krila, pa je već u narednom napravila brejk i na kraju privela set kraju – 6:3.

Treći set se razvijao identično kao drugi. Ali su uloge bile zamenjene. Sabalenka je povela 3:0. Švjontek izjednačila na 3:3. Ali je završni udarac pripao Beloruskinji, kao i velika titula.