Ovako melje broj 1: Alkaras za sat vremena u drugom kolu

Masters 1000 25. mar 20230:54 2 komentara
Karlos Alkaras
Geoff Burke-USA TODAY Sports via Guliver Images

Prvi teniser na ATP listi Karlos Alkaras silovito je startovao na mastersu u Majamiju, pošto je u dva seta savladao Fakunda Banjisa.

Španac je posle titule u Indijan Velsu rešio u istom stilu da pokori i drugi američki masters. Slavio je na startu protiv 100. na ATP listi u dva seta 6:0, 6:2 i to za samo sat i šest minuta igre.

Naredni Alkarasov protivnik biće pobednik duela između Dušana Lajovića i Kresija. Prolaz u drugo kolo, takođe veoma lako ostvario je i deveti nosilac Tejlor Fric.

Domaći teniser bio je bolji od zemljaka Nave u dva seta 6:4, 6:1 i najavio mali derbi protiv Denisa Šapovalova. Kanadski predstavnik savladao je posle velike borbe Gvida Pelju u tri seta 6:3, 3:6, 6:3.

Ostali rezultati: Roberto Bautista Agut – Rusuvori 0:2 (4:6, 6:7), Švarcman – Vu 2:0 (7:6, 6:1), Popirin – Van de Zandshlup 1:2 (6:4, 6:7, 2:6), Hesler – Pol 1:2 (7:5, 3:6, 4:6), Štruf – Dimitrov 1:2 (6:4, 6:7, 4:6), Davidovič Fokina – Nakašima 2:0 (6:4, 7:6).