Alkaraz eliminisan posle preokreta u Montrealu

ATP 10. avg 202220:36 > 20:42 6 komentara
Karlos Alkaraz
Minas Panagiotakis/Getty Images

Španac Karlos Alkaraz eliminisan je u drugom kolu Rodžers kupa pošto je pošto je posle preokreta poražen od Tomija Pola - 6:7 (4), 7:6 (7) i 6:3 za tri časa i 24 minuta igre.

Povezane vesti

Amerikanac će se u osmini finala sastati sa Marinom Čilićem ili Karenom Hačanovim.

Pol je u trećem gemu prvog seta izgubio servis, ali je već u sledećem uspeo da napravi ribrejk i izjednači na 2:2. Pol je u šestom i osmom gemu imao još ukupno tri brejk lopte, međutim, nije ih iskoristio i odluka je pala u tajbrejku. Alkaraz je odmah napravio mini brejk i kasnije sigurno prvi set priveo kraju.

Španac je odlično počeo i drugi set, oduzeo je servis protivniku za 2:0, vodio je i 4:1, ali je onda dozvolio protivniku da se vrati i sa četiri uzastopno osvojena gema povede 5:4. Ipak, četvrti igrač sveta je uspeo da napravi brejk u gemu u kome je Pol servirao za izjednačenje u setovima…

Izuzetno neizvesno je bilo i u tajbrejku. Viđeno je čak devet minibrejkova, a više znanja i sreće imao je 34. igrač sveta za izjednačenje u setovima 1-1.

U odlučujućem setu Amerikanac je bio mnogo bolji rival iako je u uvodnom gemu spasao dve brejk lopte. Pol je oduzeo servis Alkarazu za 3:1, potom je na sevris Španca, kod rezultata 5:3, propustio četiri meč lopte… Mladi Španac je u sledećem gemu imao brejk šansu da se vrati, ali nije uspeo.

Plasman u treće kolo obezbedili su još sedmi nosilac Kasper Rud pobedom protiv Aleksa Molčana 7:6 (3), 6:3, Roberto Bautista Agut je bio bolji od Džensona Bruksbija 7:5, 6:1, dok je Pablo Karenjo Busta eliminisao Holgera Runea 6:0, 6:3 za svega 56 minuta.

Mečeve iz Montreala gledajte na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.