Nekadašnja šampionka Rolan Garosa Ana Ivanović smatra da je eliminacija Arine Sabalenke dodatno otvorila borbu za titulu u Parizu, a veruje i da Novak Đoković ima realne šanse da stigne do rekordnog 25. grend slem trofeja.
U razgovoru sa srpskim novinarima, 38-godišnja Ivanovićeva je priznala da ju je iznenadio poraz Sabalenke od Dijane Šnajder.
„Mislila sam da će ona sigurno osvojiti turnir, vodila je 5:3 u drugom setu… Bio je odličan meč, Šnajder je baš dobro odigrala i bila agresivna. Sada je sve otvoreno. Ko god da prođe između Andrejeve i Kostjuk ima najviše šansi da osvoji titulu“, smatra Ivanovićeva.
Osvrnula se i na veliki broj iznenađenja na ovogodišnjem Rolan Garosu.
„Nažalost, nisam previše gledala mečeve, ali vidim da se i u muškom delu mnogo iznenađenja desilo. Radujem se zato što ću u četvrtak prvi put igrati ovde posle toliko godina“.
Ana: Biće čudno zaigrati na Garosu

Povratak na pariske terene posle duže pauze izaziva posebne emocije, povratak na teren na kojem je pre 18 godina uzela svoju jedinu grend slem titulu.
„Mnogo je čudan osećaj što se vraćam, ali se radujem. U pitanju je samo dubl, ali radujem se što ću videti ljude koje znam od ranije i što ću ponovo zaigrati na šljaci“.
Na pitanje koju bi današnju teniserku izdvojila kao model igre, Ivanovićeva je izdvojila dve najveće zvezde ženskog tenisa.
„Kada je Iga bila u najboljoj formi, dosta je koristila forhend sa bekhend strane. Sa druge strane, mnogo mi se sviđa Sabalenkin stil jer igra agresivno. Volela bih nešto između Ige i Sabalenke – agresivno, ali malo smirenije nego što igra Sabalenka. To bi bila savršena teniserka“.
Ivanovićeva: Još nisam gledala Anastasiju, Novak može do 25.

Govoreći o mladim srpskim igračicama, priznala je da još nije stigla da isprati juniorsku reprezentativku Anastasiju Cvetković, koja je stigla do četvrtfinala bez izgubljenog seta.
„Nisam je gledala, ali obratiću pažnju. Bilo bi mi baš drago da je vidim kako igra i nadam se da će nastaviti sa dobrim rezultatima“.
Ivanovićeva smatra da je trenutna kriza srpskog ženskog tenisa deo prirodnog ciklusa.
„Svaka država prolazi kroz oscilacije i smenu generacija. Mi smo imali zlatnu ekipu pre nekoliko godina i normalno je da dođe period stagnacije. Sigurna sam da ćemo u budućnosti imati nove šampione. Nadam se i da će se Olga vratiti u vrh“.
Dotakla se i događaja na Akademiji Rafaela Nadala, pošto se prethodnih dana govorilo o njenoj saradnji sa slavnim Špancem.
„Nije u pitanju saradnja. Rafa me je zamolio da ove godine budem uz njega tokom promocije akademije. Svake godine on drži govor sa još jednom osobom i ovog puta su pozvali mene. Kako mi je akademija praktično u komšiluku, prihvatila sam poziv i baš se radujem“.
Sabalenka: Sad bih se povukla iz tenisa!
Za kraj, Ivanovićeva nije krila optimizam kada je reč o Novaku Đokoviću.
„Mislim da može do 25. grend slema. Znam da možda nikada nije najviše voleo da igra na šljaci, ali sigurna sam da ima šanse na Vimbldonu ili US openu da osvoji još jedan grend slem“, zaključila je Ivanovićeva.
Bonus video:
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC







Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare