RG: Alkaraz se dobro oznojio protiv De Jonga

Roland Garros 29. maj 202417:59 0 komentara
(Photo by Julian Finney/Getty Images)

Karlos Alkaraz je posle četiri seta i tri sata i 11 minuta igre savladao Jespera De Jonga rezulatom 3:1 (6:3, 6:4, 2:6, 6:2).

Delovalo je pre početka meča da će ovo biti samo „još jedan dan u kancelariji“ za Alkaraza, ali je De Jong pokazao ozbiljan otpor. Alkaraz je poveo 2:0 u setovima, nimalo lako, ali se De Jong nije predao i ubedljivo osvojio treći. U četvrtom je imao snage samo na početku, pa je Alkaraz uspeo da dođe do pobede.

Španski teniser nije počeo dobro, Holanđanin je prvi napravio brejk. Upalile su se mašinske sprave Alkaraza, pa je preokrenuo prvi set i poveo.

Bilo je velike borbe i u drugom setu. Alkaraz nije uspeo da iskoristi sedam brejk lopti u drugom setu, De Jong je imao priliku za brejk na 4:4, ali je u šampionskom tonu Alkaraz uzeo brejk na 5:4 i poveo 2:0.

Delovalo je da će treći set ići lakše za Alkaraza i da će De Jong pasti, desilo se potpuno suprotno. Holanđanin je odigrao set života i sa 6:2 smanjio rezultat.

Dobro je počeo i četvrti set za De Jonga, ali je imao snage samo za prva četiri gema, posle toga je Alkaraz osvojio naredna četiri i plasirao se u treće kolo gde ga čeka pobednik duela između Korde i Kvona.