Vimbldon: Dolonc iznenadila Vikmajerovu

Srpska teniserka Vesna Dolonc napravila je iznenađenje, pošto je u prvom kolu Vimbldona pobedila 40. teniserku sveta Janinu Vikmajer sa 4:6, 6:2, 6:4.

Meč je trajao dva časa i pet minuta,a Vesna je imala 34 vinera i 26 neiznuđenih grešaka. Sa druge strane, 23-godišnja Belgijanka upisala je 31 diretkni poen i 37 grešaka.

U drugoj rundi najverovatnije nas čeka srpski derbi između Jelene Janković i Vesne Dolonc.

Vikmajerova je bolje ušla u meč, lako je osvojila servis gem na startu, a potom došla do prilike za brejk, koju je i iskoristila, a potom došla do vođstva od 3:0. Doloncova je konačno prekinula taj niz u četvrtom gemu, a potom vratila brejk, a ubrzo i izjednačila na 3:3. Ipak, od tada je Belgijanka zaigrala znatno bolje i agresivnije, osvojila naredna tri gema i došla do prvog seta sa 6:3.

Iako je Vikmajerova bolje ušla u drugi set i brzo došla do brejka i vođstva 2:1, Doloncova je uzvratila i došla do preokreta. Prvo je oduzela servis Belgijanki izjednačenje, a potom napravila niz od još tri osvojena gema i povela sa 5:2. U osmom gemu, Vikmajerova je servirala za ostanak u setu, ali u tome nije uspela, pošto je srpska teniserka došla do novog brejka za izjednačenje u setovima.

U trećem setu Vesna je u četvrtom gemu propustila dve brejk šanse, a u trećem je spasla jednu brejk priliku i povela je sa 3:2. Sve do osmog gema novih šansi nije bilo, a onda je srpska teniserka spasla gem loptu i potom iskoristila brejk šansu za 5:3 i priliku da servira za meč.

Pritisak je učinio svoje u sledećem gemu, Vesna je dopustila brejk uz samo jedan osvojeni poen (5:4). Međutim, u sledećem gemu Doloncova se konsolidovala, stvorila je dve vezan meč lopte i realizovala je drugu za veliki trijumf posle 125 minuta igre.

Author: AK, B92