Konačno pobeda: Medvedev izbacio najboljeg igrača sveta

Wimbledon 9. jul 202418:50 46 komentara
Daniil Medvedev celebrates winning match point against Jan-Lennard Struff of Germany in his Gentlemen's Singles third round match during day six of The Championships Wimbledon 2024 at All England Lawn Tennis and Croquet Club on July 06, 2024 in London, England. Day Six: The Championships - Wimbledon 2024
(Photo by Sean M. Haffey/Getty Images) - Danil Medvedev

Danil Medvedev je posle pet uzastopnih poraza od Janika Sinera uspeo da slavi. Ruski teniser se plasirao u polufinale Vimbldona rezultatom 3:2 (6:7, 6:4, 7:6, 2:6, 6:3).

Gubio je Medvedev 1:0 u setovima, posle zaista čudnog tajbrejka koji je izgubio zahvaljujući sopstvenim greškama. Imao je Medvedev i set loptu, nije je iskoristio, pa je Siner poveo.

U drugom setu bio je dovoljan jedan brejk koji je napravio ruski teniser. Mogao je Medvedev i ranije da osigura izjednačenje, ali je Siner uspeo da se odbrani od dve brejk lopte i zadrži šansu. Ipak, Medvedev je izjednačio.

Početkom trećeg seta je Siner imao problema sa vrtoglavicom, morao je i do svlačionice, a peti teniser sveta je to umeo da iskorsiti. Ipak, do vođstva je Medvedev došao teže nego očekivano. Siner je vratio brejk kada je Medvedev servirao za set, potom je imao i dve set lopte, ali je ipak došlo do tajbrejka koji je Medvedev rešio u svoju korist.

Siner nije odustajao, osećao se bolje u četvrtom setu i izjednačio, ali je Medvedev vratio sigurnu igru u odlučujućem setu i plasirao se u polufinale gde će igrati protiv boljeg iz duela Alkaraz – Pol.