Rodžer pratio Novaka: „Prvi put da me gleda, a da sam pobedio!“

Wimbledon 7. jul 202518:14 2 komentara

Novak Đoković će 16. put igrati u četvrtfinalu Vimbldona, a njegov meč sa Aleksom De Minorom sa tribina je gledao čovek protiv koga je vodio toliko borbi u prošlosti.

Stigao je Novak da pomene Rodžera Federera u izjavi na terenu, a pre toga se osvrnuo na meč sa Australijancem, u kome je izgubio prvi set sa 6:1.

POVEZANO

„Još pokušavam da procesuiram šta se desilo. Nisam dobro počeo, triput je napravio brejk, bolje se izborio sa vetrom. Nisam imao mnogo rešenja, ali resetovao sam se u drugom setu.

Mislim da je momentum prešao na moju stranu posle teškog gema za 1-1 u setovima. Imali smo mnogo poena mačke i miša, on je sjajan u tome, mnogo slajsova, kada se čovek ne oseća najbolje, jako je teško igrati sa protivnikom koji igra tako nisko i toliko je brz“, rekao je Novak u izjavi na terenu.

Upitan i da li je sve u redu sa stomakom koji je pritiskao na pauzi pred kraj duela, Đoković kaže:

„Stomak je OK, samo sam hteo da regulišem disanje posle dugih razmena od 30 i više udaraca“.

„Volim da pobedim 3-0, da budem iskren. Ipak, mečevi su sve teži, Aleks je top 10 igrač već neko vreme. Naročito je nezgodan na ovoj podlozi, zato sam bio malo nervozniji.

Nekada bih voleo da imam servis-volej kao ovaj gospodin tu (Federer), ali ne žalim se, mogu da trčim. Kako je meč promicao, pronalazio sam sve više ritam na forhendu, počeo bolje da udaram“.

Federer?

„Ovo je, mislim, prvi put da me gleda, a da sam pobedio. Toliko dugo smo delili pozornicu, velika je to čast, i lepo ga je videti opet na njegovom najuspešnijem i omiljenom turniru“.

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare