Siner objasnio: Imao sam pare da platim dobrog advokata

Wimbledon 4. jul 202510:13 25 komentara
(Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Janik Siner je juče posle plasmana u treće kolo Vimbldona objasnio zašto je bolje prošao od svih svojih kolega koji su imali probleme sa dopingom a za to su krivi drugi. Da podsetimo, svetski broj 1 je bio dva puta pozitivan na testovima u Indijan Velsu 2024, ali se izvukao sa samo tri meseca suspenzije a malo je nedostajalo da i to izbegne. I još se nagodio da kaznu odsluži kada njemu odgovara, da ne preskoči nijedan gren slem.

Bilo je utvrđeno da Siner nije kriv, nego da je klostebol u veoma minimalnoj količini, samo milijarditi deo grama, dospeo u njegovo telo tako što je kondicioni trener kupio neki lek fizioterapeutu koji je masirajući bez rukavica uneo zabranjenu supstancu u njegovo telo.

Jedan poljski novinar je uporedio Sinerov slučaj sa Kamilom Majržakom, teniserom iz ove zemlje koji je suspendovan sa 13 meseci iako je takođe utvrđeno da nije on kriv. Na pitanje da objasni razliku u dužini kazne i tretmanu, najbolji teniser sveta je objasnio:

– Zahvaljujući novcu koji imam bio sam u mogućnosti da angažujem boljeg advokata. Ostali teniseri nisu imali toliko para – rekao je.- Nisam dobio nikakav privilegovani položaj, jednostavno moj advokat je bolje uradio svoj posao od ostalih. Znam da je ranije bilo kontroverznih odluka, ali moj slučaj je bio nekoliko puta analiziran do detalja i uvek je bila dokazana moja nevinost.

Na pitanje da li se slaže da se formira fond za tenisere sa malo para kako bi i oni imali najbolju odbranu, Italijan kaže:

– Ako bi to moglo da pomogne, bio bih oduševljen da to uradim. Ponavljam da mi se nešto slično desilo kada sam imao 18 godina, verovatno ne bih mogao da se odbranim kao sada jer tada nisam imao novac. Verovatno bih bio u situaciji kao drugi. Sada sam imao novac da angažujem sjajnu advokatsku ekipu u moju odbranu.

Siner je u drugom kolu lako izašao na kraj sa Aleksandrom Vukićem iz Australije, inače crnogorskih korena – 6:1, 6:1, 6:3.

Italijana su pitali i za sličnosti i razlike u igri sa Novakom Đokovićem.

– Nije lako reći, ja mislim da mi igramo različito – ne slaže se sa tvrdnjama da je on kopija srpskog asa.- Ima nekih sličnosti, kako recimo udaramo forhend ili bekhend. On je mnogo popravio servis, gledao sam ga protiv Evansa, neverovatno je servirao. Odlično se kreće, mislim da još uvek ima više samopouzdanja od mene na travi. Više miksuje igru, a ja brže udaram. Obojica smo veoma konsistentni. On mi je mnogo pomogao da ja izgradim svoj stil, mada sličan njegovom. Uvek se trudim da učim od drugih, a on je najbolji za tako nešto.

Siner će i u trećem kolu imati lak posao protiv Španca Martinesa, 52. na svetu, a onda bi moglo da bude komplikovanije. Pogotovo ako rival bude Grigor Dimitrov koji ume da igra na travi. Njegov protivnik je Austrijanac Ofner.

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare