Halepova ’slomila’ Polonu, Martićeva prošla dalje

WTA 11. avg 202017:10 > 17:15
REUTERS/Satish Kumar Subramani

Druga teniserka sveta Simona Halep plasirala se u drugo kolo turnira u Pragu pobedom nad Slovenkom Polonom Hercog u tri seta.

Halepova, koja je u prestonici Češke postavljena za prvog nosioca, slavila je u tom duelu sa 6:1, 1:6, 7:6 (7:3), posle dva i po sata igre.

Rumunka će se u narednoj rundi sastati sa domaćom teniserkom Barborom Krejčikovom, koja je savladala Patrisiju Mariju Tig iz Rumunije.

Simona je već u prvom gemu morala da spase brejk loptu slovenačke teniserke, ali se odbranila i potom posle velike borbe oduzela servis rivalki. Polona je uzvratila znatno ubedljivije, međutim, Halepova je od tog trenutka odigrala praktično bez greške, nanizala naredna četiri gema i osvojila prvi set.

U istom ritmu Rumunka je nastavila u drugom setu, a potom je stala, a Hercog to u potpunosti iskoristila. Napravila je tri brejka, usput odbranila jedinu priliku koja je rivalka imala da joj oduzme servis u drugom setu i izborila treći. U odlučujućem setu Simona je dva puta imala prednost brejka, ali se oba puta Polona vratila, a zatim je čak spasla i šest meč lopti. Na kraju se ušlu u taj-brejk, a posle izjednačenja 2:2 Simona se odvojila i slavila.

REUTERS/Ahmed Jadallah

Za razliku od Polone, hrvatska teniserka Petra Martić je izborila plasman u narednu rundu pobedom nad Ruskinjom Varvarom Gračevom sa 7:6 (7:2), 6:3, a taj meč je trajao sat i 49 minuta. Petra će se u borbi za četvrtfinale sastati sa domaćom igračicom Kristinom Pliškovom.

Velika borba viđena je u prvom setu, u kojem je Petra napravila brejk za vođstvo 2:1, a potom odbranila dve brejk lopte svoje rivalke. Imala je Hrvatica šansu za još jedan brejk u narednom gemu, ali je umesto toga popustila kada je servirala za meč, a Gračeva to iskoristila za izjednačenje 5:5. Pošto su obe bile sigurne na svojim servisima u naredna dva gema, set je odlučen u taj-brejku u kojem je Petra sve vreme kontrolisala rezultat.

Hrvatska teniserka je napravila brejk u drugom gemu, iskoristivši treću priliku, a Gračeva joj je uzvratila tri gema kasnije. Međutim, Petra je odmah potom ponovo oduzela servis svojoj rivalki i tako praktično rešila meč, pošto je od tada održavala prednost, a zatim iskoristila prvu meč loptu.

Turnir u Pragu možete da pratite na kanalima Sport Kluba.