Koko dominirala posle lošeg starta, GS šampionka prejaka za Donu

WTA 9. maj 202521:27 2 komentara
Koko Gof
(Photo by Clive Mason/Getty Images)

Koko Gof se plasirala u treće kolo WTA 1000 turnira u Rimu posle preokreta nad kvalifikantkinjom Viktorijom Mboko, dok je Dona Vekić poražena od Bjanke Andresku.

Povezano:

Krenula je treća teniserka sveta očekivanom jačinom, i odmah povela sa 2:0. Činilo se da je otpor 18-godišnjakinje iz Kanade slomljen već na startu, ali kvalifikantkinja je osvojila šest od narednih sedam gemova i šokantno došla do prvog seta – 3:6.

Ostala je Viktorija Mboko bez gasa u nastavku meča, što perfektno oslikava i njegov dalji tok. Iskoristila je Gof svih sedam brejk prilika u nastavku, za poprilično ubedljivih 6:2, 6:1.

Amerikanka će se u narednoj rundi sastati sa Magdom Lineti, koja je u prethodnom kolu bila bolja od Marije Sakari.

Izuzetno ubedljivo je Bjanka Andresku došla do prvog seta posle samo pola sata igre i tri brejka viška – 6:1. Međutim, nastavak meča bio je mnogo teži od onoga što je prvih sedam gemova pokazalo.

Povezano:

Osvajačica bronzane olimpijske medalje u Parizu prošle godine bila je prisebnija u drugom delu igre, i za razliku od Kanađanke svoje brejk prilike je iskoristila – 3:6.

U odlučujućem setu Vekićeva se kompletno ugasila, a sada 121. na WTA listi sjajnim procentom ubačenog prvog servisa uspela je to da kapitalizuje. Duplim brejkom stekla je nedostižnu prednost i meč staloženo privela kraju – 6:2.

Andresku će se u sledećem meču suočiti sa Elenom Ribakinom. Kazahstanska teniserka u drugom kolu savladala je Evu Lis.

Bonus video:

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare